تبلیغات
کلید زندگی - کلید صندوق گنج!
تاریخ : دوشنبه 23 تیر 1393
نویسنده : م

چگونه می توانیم در جریان زندگی به سهولت ثروتمند شویم؟

آیا کسب ثروت، قاعده و قانون خاصی دارد؟

آیا با بخشش و کمک به سایرین می توان در جاده ی موفقیت با سرعت بیشتری حرکت کرد؟

جواب این سؤالات را در ادامه این مقاله خواهید یافت!

سیستم باورها

برای ثروتمند شدن بایستی طرز فکر خود را تغییر داد. بایستی سیستم باورها و اعتقادات خود را که از دوران کودکی با باورهای غلط اشباع شده، از نو برنامه ریزی کرد. روش های زیادی برای برنامه ریزی مجدد این سیستم وجود دارد: عبارات تأکیدی مثبت، تجسم، سپاسگزاری و ... . هر آنچه را ذهن باور کند، احتمال وقوع آن در زندگی بالاست. اگر شما به این باور رسیده باشید که در زندگی هیچ گاه ثروتمند نخواهید شد، ایمان دارم که حق با شماست. اگر مسیر موفقیت و پیشرفت در زندگی خود را صاف و هموار می بینید، باز هم حق با شماست. سیستم باورها و اعتقادات خود را تغییر دهید، تا به هر آنچه می خواهید برسید.

 

قوانین ثروت

کسب ثروت مانند هر فرایند دیگری نیاز به دانستن مجموعه ای از قوانین و اصول را دارد.  بخشش یکی از اصول کسب ثروت می باشد. نیل دونالد والش در کتاب گفتگو با خدا پرده از راز ورای این قانون بر می دارد. به گفته وی، زمانی که ما به کسی کمک می کنیم (کمک مادی یا غیرمادی) این پیغام به ذهن ناخودآگاه داده می شود که «من انسان ثروتمند و متمولی هستم، چرا که توانستم به نیازمندی کمک کنم.» و همانگونه که می دانید ذهن ناخودآگاه، غول چراغ جادوی درون می باشد. زمانی که ناخودآگاه انسان به اصل و قاعده ای ایمان و باور پیدا کند، این باور و اصل به زندگی ما در مسیر هماهنگی با اعتقاد و ایمان خود جهت می بخشد. از این رو، ما با کمک های هر چند ناچیز، این باور را در ذهن ناخودآگاه خود نهادینه که:


     1) انسان ثروتمندی هستم و استطاعت کمک به فقیران و نیازمندان را دارم.


     2) در آینده ای نزدیک به ازای این بخشش و کمک چندین برابر معادل آن به زندگی من جاری می شود.

به باور دوم دقت کنید. بعضاً اتفاق می افتد که از کمک و یاری به دیگران امتناع می کنیم. این امر ممکن است به این دلیل باشد که ما باور و ایمان داریم که پول و یا کمک ما هیچ گاه جایگزینی نخواهد داشت، بنابراین تمایلی به بخشش نداریم و می ترسیم که با بخشش و کمک به سایرین از ذخیره ریالی مان کم شود. این باور، در مسیر کسب ثروت و تمول بسیار آسیب رسان می باشد و مانع و سدی در برابر موفقیت مالی ماست. ترجیحاً مبلغی از درآمد ماهیانه خود را برای کمک به نیازمندان در نظر بگیرید، چرا که شما انسان ثروتمند و موفقی هستید.

 

ثروتمندان را تحسین کنید!

تی هارو اکر در کتاب اسرار ذهن ثروتمند به تشریح بسیاری از قوانین ذهنی کسب ثروت می پردازد. وی یکی دیگر از قوانین کسب ثروت را تحسین ثروتمندان جامعه می داند. باید تصور کنید که اگر ثروتمندان را به هر صورت و شکلی بدانید و در عین حال بخواهید خودتان آدم خوبی باشید، هیچ وقت ثروتمند نخواهید شد. به عنوان مثال، اگر شما ثرومتدان را انسان های حقه باز و شریری بدانید و اینکه بخواهید که خود انسان درستکار و صادقی باشید، این پیغام به ذهن ناخودآگاه شما داده می شود که من نمی خواهم «انسان پست و حقه بازی باشم.» و خود این پیام در مسیر ناخودآگاه شما عامل آفرینش دو اتفاق در آینده شما می شود:

                  1) شما با انسان های حقه باز بسیاری در آینده مواجه خواهید شد.


     2) شما از ثروتمند شدن که آن را نتیجه حقه باز و پست بودن می باشد، متنفر خواهید بود.

 ثروتمندی این داستان را از اوایل جوانی خود برایم تعریف کرد. وی از آنجایی که در جوانی فقیر و نادار بود هرگاه در خیابان خودرو گران قیمت و شیک و زیبایی را می دید، آرزو داشت که روزی خود نیز بتواند چنین خودرویی بخرد. بنابراین، صاحب آن خودرو را تحسین می کرد و از خداوند برایش ثروت و خوشبختی بیشتر طلب می نمود. پس از گذشت چند سال، خود نیز توانست خودرو شیک و گران قیمتی بخرد و در عین حال مسیر موفقیت را در پیش گیرد. بنابراین مراقب حسادت باشید که مبادا خودرو موفقیت شما را در جاده موفقیت واژگون کند.  

موضوعات مرتبط: موفقیت و شاد زیستن ,
برچسب‌ها: کلید صندوق گنج , موفقیت , راز ثروتمند شدن , راز ثروت ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین مطالب